když myslíte
na vzdělání svých dětí
respektujeme individualitu každého žáka
když myslíte
na vzdělání svých dětí
není u nás místo pro šikanu a rasové předsudky
když myslíte
na vzdělání svých dětí
jsme relativně malou školou, kde se všichni známe
když myslíte
na vzdělání svých dětí
jsme školou s vlastními mateřskými školami
Červnové zprávičky z 2.B

Přestože březen není nejkratším měsícem v roce, pro nás letos byl. Ale i tak jsme toho stihli mnoho. Malovali jsme ilustraci ke knížce „Táto, ty jsi indián“! Moc se nám podařili i čápi, kterými jsme se chystali přivítat jaro. Aicha nás překvapila krásnou růžovou korunou, ze které se sypali sladkosti.

Dne 11.3.2020 došlo k uzavření škol. Ale my jsme se nedali! Poctivě jsme doma pracovali, učili se, četli a to vše za vydatné pomoci rodičů. Pak jsme se se sedmnácti dětmi scházeli na on-line výuce, což bylo perfektní a byli jsme rádi, že se po dlouhé době zase vidíme.

Dne 25.5.2020 se škola otevřela pro zájemce. Celkem nás pak do školy chodilo dvanáct. Sice jsme se do školy vrátili jen na pár dnů, ale i tak jsme si to náležitě užili. Paní knihovnice si pro nás připravili pohádku a zahráli nám ji na školním hřišti. Byla o Křemílkovi a Vochomůrce.

Dne 23.6.2020 jsme se byli v knihovně podívat na pohádku O pejskovi a kočičce. Nejen že jsme poslouchali, ale také jsme skládali písničky a míchali a míchali. V tento den se přišli do naší třídy také podívat budoucí prvňáčci. A moc se jim u nás líbilo! Doufáme, že se jim tady bude dařit a budou stejně šikovní, jako jsme byli my. Nechali jsme jim ve třídě na památku písmenka s Pusíkem.

Dne 26.6.2020 jsme se po dlouhé době setkali ve škole, aby nám paní učitelka předala vysvědčení. Udělali jsme si svou poslední společnou fotku, zamávali jsme si a hurá na prázdniny!!


345

žáků
v základní škole


15

tříd
v základní škole


10

odborných
učeben


200

dětí
v MŠ


120

dětí
ve školní družině


250

strávníků
ve školní jídelně

"Učit se bez přemýšlení je zbytečné. Přemýšlet bez učení je nebezpečné."

Konfucius

"Vzdělání je to, co nám zůstane, když zapomeneme všechno, co jsme se naučili ve škole."

Karel Čapek

„Učte se, jako byste se hnali za někým, koho nemůžete dohonit, a jako by to byl někdo, koho nechcete ztratit!“

Konfucius

„Pamatujte si, že dokud budeme generálům platit víc než učitelům, nebude na světě mír.“

Jan Masaryk

„Vzdělání moudrému ukazuje, jak málo ví, a hloupému dává iluzi, že ví hodně.“

Julian Tuwim
Copyright © 2004-2020 Základní škola a Mateřská škola U Studny v Karviné. Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů nebo obrazové dokumentace pouze se souhlasem provozovatele.